Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym „Znamię! Znam je?”, którego głównym celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka. Program realizowany jest przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Fundację Gwiazda Nadziei pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.

Cele szczegółowe programu to:
• Uświadomienie zagrożeń i zasad profilaktyki,
• Uświadomienie wartości odpowiednich zachowań i budowanie postaw prozdrowotnych u młodzieży,
• upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków,
• nabycie przez uczniów umiejętności rozpoznawania czerniaka,
• nauczenie regularnego samobadania skóry,
• przekazanie wiedzy o czynnikach podnoszących ryzyko zachorowania na czerniaka oraz zasadach ochrony przed tym nowotworem.

Uczniowie, dzięki specjalnie przygotowanemu filmikowi oraz materiałom informacyjnym (ulotki, plakaty) dowiadują się, jak prawidłowo sprawdzać skórę by uchronić się przed czerniakiem.

Szczegółowe informacje na temat czerniaka (ABCDE, Złote Zasady, ulotka, plakat, film, quiz) dostępne są na stronie: