Nasza szkoła przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, w ramach którego otrzymaliśmy dotację celową w wysokości 4 000,00 zł ( z wkładem własnym 5 000,00 zł) na zakup książek do biblioteki szkolnej.

We współpracy z nauczycielami, uczniami i ich rodzicami powstała lista książek, które już niebawem trafią do naszej biblioteki. To aż 124 pozycje, w wielu przypadkach nowości wydawniczych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą książek-link poniżej.

W ramach realizacji tego zadania w naszej szkole będą podjęte różne działania, między innymi:

1. Promowanie czytelnictwa z udziałem uczniów.
  2. Przekazanie rodzicom informacji na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży.
  3. Przeprowadzenie wśród uczniów ankiety na temat preferencji czytelniczych.
  4. Wypożyczanie uczniom książek na okres świąt, ferii zimowych i letnich.
  5. Wizyty uczniów w bibliotece pedagogicznej.
  6. Wycieczka uczniów do muzeum.
  7. Szkolne projekty, np.: „Lektury naszych rodziców i dziadków”, „Konkurs fotograficzny oraz filmik promujący czytelnictwo”, „Uczniowie czytają przedszkolakom”, „Konkurs na plakat promujący czytelnictwo”.

Konkurs fotograficzny promujący czytelnictwo.

Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym promującym czytelnictwo. Wystarczy zrobić 1 zdjęcie (max. 3), które będzie ukazywało zainteresowanie czytelnictwem w Waszych rodzinach, Wasze zainteresowanie. Pracę w wersji elektronicznej należy przesłać do 30 listopada br. na adres: jozefklimek@szkolacech.onmicrosoft.com. Warto, czekają atrakcyjne nagrody.

Bardzo prosimy wychowawców klas o promocję tego konkursu w swoich oddziałach i udział minimum 2 uczniów.

Konkurs plastyczny promujący czytelnictwo.

Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym promującym czytelnictwo. Wystarczy wykonać dowolną techniką plakat A3 lub A4, który będzie ukazywał zainteresowanie czytelnictwem w Waszych rodzinach, Wasze zainteresowanie, który będzie promował, mówił o czytelnictwie. Pracę w wersji elektronicznej należy przesłać do 30 listopada br. na adres: jozefklimek@szkolacech.onmicrosoft.com.
Warto, czekają atrakcyjne nagrody.

Zainteresowania czytelnicze uczniów naszej szkoły.

W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, nauczyciel bibliotekarz przeprowadził badania ankietowe mające na celu zorientowanie się, jakie są zainteresowania czytelnicze naszych uczniów.

Lektury naszych rodziców i dziadków.

W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie naszej szkoły przeprowadzili projekt edukacyjny pt.: „Lektury naszych rodziców i dziadków”. W ramach tego działania zostały przeprowadzone wywiady ze swoimi bliskimi, których celem było zorientowanie się jakie książki czytali.

List do rodziców, dziadków promujący czytelnictwo.

W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa kierujemy do wszystkich rodziców, dziadków uczniów naszej szkoły list promujący czytelnictwo i zachęcający do korzystania z zasobów naszej szkolnej biblioteki. Czytanie książek przez dzieci i młodzież to „obciach”, przykry obowiązek, czy może przyjemność, albo pożytek???

Nowe propozycje w naszej bibliotece.

W ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o 124 nowe pozycje książkowe. Publikujemy pełną listę zakupionych książek. Szczerze zachęcamy rodziców, dziadków i uczniów do skorzystania z tej oferty. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Przed nami długie zimowe wieczory, ograniczenia wynikające z panującej epidemii, to właśnie ten moment, aby zagospodarować sobie czas z książką, dobrą książką w reku. Taką właśnie książkę możesz wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszamy.