To jest post jakiś tam

26 lutego 2020 roku uczniowie z klasy 1c i 1d pod opieką Dyrektora Szkoły Józefa Klimka oraz nauczyciela fizyki Joanny Nalepa uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Astrocentrum w Chełmcu. W trakcie zajęć uczniowie poznali aparaturę, która służy do obserwacji nieba w tym ośrodku, mogli samodzielnie obserwować pobliską architekturę oraz Tatry. Niestety pogoda była niesprzyjająca i nie udało się prowadzić obserwacji Słońca. 
Po zakończeniu części poświęconej obserwacjom uczniowie wysłuchali wykładu pracownika Astrocentrum Jakuba Wąsowicza na temat lotów kosmicznych i zagadnień bezpośrednio z nimi związanych np. jak zbudowany jest skafander kosmiczny. W trakcie prezentacji uczniowie obejrzeli proste doświadczenia związane temetycznie z omawianymi zagadnieniami teoretycznymi.  Mam nadzieję, że te zajęcia będą inspiracją dla uczniów do poszerzania wiedzy w zakresie astronomii. Zachęcam innych uczniów do samodzielnego skorzystania z oferty Astrocentrum.

Nauczyciel fizyki Joanna Nalepa

Podziel się: