To jest post jakiś tam

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie Boże Ciało to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zewnętrzną formę święta stanowią procesje prowadzone do 4 ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo.
Właśnie w takiej procesji, która tradycyjnie wyszła z bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu i obeszła ratusz zatrzymując się przy czterech ołtarzach polowych udział wziął poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Ewelina Cempa, Małgorzata Oleksy oraz Maksymilian Grzech. Opiekę sprawowała p. Jadwiga Sopalska. Należy zauważyć, że jeden z ołtarzy został przygotowany przez Cech Rzemiosł Różnych (nasz organ prowadzący) i Kongregację Kupiecką.

Podziel się: