To jest post jakiś tam

W tym roku nasz szkoła przystępuje do akcji „Szlachetna Paczka”. Szczegóły organizacyjne każdy z Was otrzymał za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Chcę się z Wami podzielić ideą tej akcji. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa od 2001 r. i wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym, którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Organizatorzy tworzą rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami. Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nieznaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. To zaangażowanie grupy wrażliwych ludzi, – bo Paczkę przeważnie robią średnio 24 osoby, którzy są wrażliwi na innych i chcą podzielić się z tymi, którzy mają trudniej. Przy dobrej organizacji i współpracy Szlachetną Paczkę zrobić może każdy. Organizatorzy starają się, aby w Darczyńcach była jak największa radość pomagania dzięki kontaktowi z Wolontariuszem i poznaniu reakcji obdarowanej Rodziny.

Nasza szkoła to grupa ponad 300 uczniów. Pomóżmy 9-cio osobowej rodzinie (mama oraz ośmioro rodzeństwa w wieku od 2 do 18 lat). O szczegółach będą z Wami rozmawiać wychowawcy w ramach lekcji wychowawczej.
Ty też możesz pomóc – dołącz do Darczyńców Szlachetnej Paczki-www.szlachetnapaczka.pl

Kilka filmików o szlachetnej paczce:

https://www.youtube.com/watch?v=e08Tm9H4ehQ
https://www.youtube.com/watch?v=qTKV5m2pXok
https://www.youtube.com/watch?v=58GZTxWe6tM

Bogusław Sobczyk – opiekun szkolnego koła wolontariatu

Podziel się: