To jest post jakiś tam

Takie przesłanie płynęło z jasełek, przygotowanych przez naszą młodzież pod kierunkiem Pani Sylwii Kłębczyk, zaprezentowanych dzisiaj uczniom naszej szkoły oraz Rzemieślnikom podczas wigilii w Cechu.

Młodzi artyści, swoim pięknym, niezwykle wzruszającym przedstawieniem wprowadzili nas w nastrój tych wyjątkowych dni, które przed nami, Świąt Bożego Narodzenia. Kapłan i dziewczynka dobitnie mówili, że ludzie spieszący się, przepychający i uganiający za pieniędzmi, nie wiedzą gdzie tak naprawdę szukać szczęścia. A przecież tak niewiele potrzeba-mówili. Wystarczy unieść nieco głowę i spojrzeć w niebieskie niebo, skąd przychodzi do nas Bóg. Słowa przeplatane były kolędami: „Dzisiaj w Betlejem”, Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu”. Pytanie postawił nam także Świetny Jan Paweł II-Papież: „Czy można Chrystusowi powiedzieć nie?”. Na zakończenie przy melodii piosenki ”Ten szczególny dzień się budzi” wszyscy przekazali sobie znak pokoju.

Dziękujemy bardzo tej utalentowanej grupie oraz opiekunowi.

Podziel się: