Nasza szkoła przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, w ramach którego otrzymaliśmy dotację celową w wysokości 4 000,00 zł ( z wkładem własnym 5 000,00 zł) na zakup książek do biblioteki szkolnej.

We współpracy z nauczycielami, uczniami i ich rodzicami powstała lista książek, które już niebawem trafią do naszej biblioteki. To aż 124 pozycje, w wielu przypadkach nowości wydawniczych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą książek-link poniżej.

W ramach realizacji tego zadania w naszej szkole będą podjęte różne działania, między innymi:

1. Promowanie czytelnictwa z udziałem uczniów.
  2. Przekazanie rodzicom informacji na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży.
  3. Przeprowadzenie wśród uczniów ankiety na temat preferencji czytelniczych.
  4. Wypożyczanie uczniom książek na okres świąt, ferii zimowych i letnich.
  5. Wizyty uczniów w bibliotece pedagogicznej.
  6. Wycieczka uczniów do muzeum.
  7. Szkolne projekty, np.: „Lektury naszych rodziców i dziadków”, „Konkurs fotograficzny oraz filmik promujący czytelnictwo”, „Uczniowie czytają przedszkolakom”, „Konkurs na plakat promujący czytelnictwo”.