W tym roku radosną nowinę o narodzeniu Bożego Syna ogłosili kolędnicy naszej szkoły wraz z Zespołem „Siennioki” z Siennej.
„Niech Boże dziecię ma Was w opiece.
Żebyście byli zdrowi weseli jako w niebie anieli, a o nas kolędnikach nie zapomnieli.
Żeby wam niczego nie brakowało, i w życiu dobrze się działo.”

To tylko wybrane życzenia, które kolędnicy przekazali:
• Cechowi Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu,
• Prezydentowi Miasta Nowego Sącza,
• Staroście Powiatu Nowosądeckiego,
• Dyrektorowi Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu,
• Przedstawicielom Izby Rzemieślniczej,
• Redakcji Gazety Krakowskiej,
• Redakcji Sądeczanina,
• Posłom Rzeczypospolitej Polskiej w biurze przy ul. Jagiellońskiej,
• Wszystkim Dyrektorom szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Nowy Sącz,
• Właścicielom restauracji „Pod wierzbą”.

Życzeniom towarzyszyło przedstawienie kolędnicze, muzyka, śpiew kolęd a także stroje. Uczniowie przebrali się za: Maryję z dzieciątkiem, aniołów, pastuszków, górali, króli (oczywiście trzech), turonia oraz panie. Nie zabrakło również diabła, śmierci oraz gwiazdy.
Kolędnicy gościnnym gospodarzom, których odwiedzili, przekazali własnoręcznie wykonane upominki.
Rozśpiewani i weseli przebierańcy pokazali, że w dzisiejszych czasach, gdzie mało jest grup kolędników z prawdziwego zdarzenia, którzy chodząc od domu do domu śpiewają i składają życzenia, można i należy podtrzymywać tą piękną tradycję.

My również przekazujemy życzenia:

,,Na szczęście, na zdrowie, na ten nowy rok – żeby się wam rodziła pszenicka i groch. Żeby się rodziło w komorze i w oborze, żeby stał snopek przy snopku, kopa, przy kopie, a gospodarz między kopami jako miesiąc między gwiazdami. Byście mieli w każdym kątku po dzieciątku, a na piecu troje!”

Kolędnicy serdecznie dziękują wszystkim gospodarzom za gościnne przyjęcie,
a w szczególności właścicielom restauracji „Pod wierzbą” za poczęstowanie pysznym obiadem.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.