To jest post jakiś tam

W piątek odwiedził nas sądecki raper i freestylowiec Arkadiusz „Arkadio” Zbozień. Jest autorem siedmiu płyt, dwóch audiobooków i dwóch książek oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Właśnie dzięki tej akcji Arkadio spotykając się z młodymi ludźmi pokazuje, że warto żyć przyzwoicie i z pasją oraz mówi o silnych stronach, talentach i sweet spotach (sweet spot to moment, w którym coś się udaje na sto procent, idealnie).  

Artysta ma określony plan działania, by to co chce przekazać trafiło do młodzieży: 

– “Moim pierwszym zadaniem jest, żeby nikt nie myślał, że przyjechałem tu, by wciskać im kity i mówić, że czegoś nie wolno. Chodzi o złapanie wspólnego flow, wspólnego języka. Nasze spotkanie składa się z utworów muzycznych, międzyczasie gadam, są klipy i materiały wideo. A zaczynam od mojej historii…” – mówi Arkadio. 

W trakcie spotkania mieliśmy okazję wysłuchać historii rapera, jego utworów oraz freestylu. Freestyle to określenie na coś, co robimy spontanicznie, bez wcześniejszego przygotowania, stosowane także na rapowanie bez przygotowania, improwizowanie, rymowanie z głowy. Arkadio poprosił, by na zadawane przez niego pytania uczestnicy odpowiadali spontanicznie i to co pierwsze przychodzi do głowy. Na podstawie tych odpowiedzi rymował z głowy, tworząc historię z serii „freestyle ZE szkolnej ŁAWKI”. Dzięki temu spotkaniu usłyszeliśmy historię życia i nawrócenia Arkadio oraz otrzymaliśmy inspirację do zmiany poprzez pozytywne przykłady, a nie przez zakazy. Sprowokował nas do zastanowienia się, czy to, co robimy, jest naszym pomysłem na życie? Otrzymaliśmy także wskazówkę do uzyskania odpowiedzi na pytanie – „Czy wiara w Boga i sam Bóg daje nam zupełnie inne spojrzenie na siebie oraz problemy, które nas spotykają?”

Podziel się: