5 października br. klasa II d wraz z klasą IIa wzięła udział w całodniowej wycieczce do rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II – do Wadowic. Następnym przystankiem na trasie wycieczki była Energylandia. Ten największy Park Rozrywki w Polsce, zlokalizowany w miejscowości Zator, przyciąga tłumy starszej i młodszej młodzieży i cieszy się niezwykłym zainteresowaniem.

Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli od najbardziej ekstremalnej strefy, przeznaczonej dla śmiałków o mocnych nerwach. Takie emocje dostarczyła na pewno kolejka Zadra. Najwyższa na świecie hybrydowa czyli stalowo-drewniana kolejka górska typu hyper coaster.  Najodważniejsi śmiałkowie (a tych nie brakowało) skorzystali z najwyższego i najszybszego Mega Coaster w Europie Hyperion.

Niemal całkowity koszt wycieczki, wraz z obiadem, serwowanym na miejscu, finansowany był przez nasz organ prowadzący. Uczniowie dopłacali jedynie 60 zł, z własnej kieszeni. Warto nadmienić, że sam bilet wstępu do Energylandii to koszt 129 zł.