To jest post jakiś tam

Świąteczna atmosfera nadal króluje w naszej szkole. W dniach 20 i 21 grudnia br. wszyscy zasiedliśmy przy wigilijnych stołach. Każda z klas przygotowała wystój swoich sal. Ławki szkolne, w te dni, zamieniły się w stoły wigilijne a uczniowie zadbali o to, aby nie zabrakło na nich białych obrusów, stroików i migoczących świeczek. Dekoracje oceniała, specjalnie do tego celu powołana komisja konkursowa. Każdy starał się, aby szkoła w te dni wyglądała pięknie.
Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Wszyscy połamali się opłatkiem i zjedli tradycyjne dania: barszcz z uszkami z grzybów, rybę z ziemniaczkami i kapustę – symbol siły i witalności. Był też pyszny jabłecznik. Niektórzy przynieśli swoje wypieki, ciastka, owoce i soki.
Śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o tradycjach Bożego Narodzenia. Te rozmowy były inne niż zazwyczaj, bo i czas jest niezwykły. Nauczycieli mile zaskoczyła klasa II a, która wręczyła im własnoręcznie zrobione stroiki z żywych gałązek jodełki. Nie zawiódł również Łukasz Kubisz z kl. II c, który wraz ze swoimi kolegami kolędował po szkole. Dołączył do nich Pan Dyrektor Józef Klimek, tak że dźwięki świątecznej muzyki rozbrzmiewały na naszych szkolnych korytarzach.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te dni były wyjątkowe, serdecznie dziękujemy.
Uczniom, nauczycielom, a przede wszystkim Organowi Prowadzącemu naszej szkoły, który zadbał o pyszne potrawy wigilijne.

Podziel się: