23 czerwca br. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023 oraz pożegnanie absolwentów Rzemieślniczej Branżowej Szkoły im. Świętego Józefa.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele na Starym Cmentarzu, z udziałem naszego pocztu sztandarowego. Następnie, na szkolnym ogrodzie, wysłuchaliśmy krótkiego apelu. Pan Dyrektor Józef Klimek podsumował mijający rok szkolny, gratulował uczniom osiągniętych wyników życząc dalszych sukcesów. Klasy III, dla których ten dzień był ostatnim w naszej szkole, pożegnały się z wychowawcami, kierując do nich słowa podziękowania za trud nauczania. To była bardzo wzruszająca chwila. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele naszego organu prowadzącego Dyrektor Biura Cechu Pani Urszula Gołąb i Starszy Cechu Pan Jan First.

Najlepszy uczeń

W dzień zakończenia roku zostały ogłoszone również wyniki konkursu na najlepszego ucznia. Konkurs ten budzi zawsze wiele emocji. Trudno się dziwić. Jest bowiem o co walczyć. Nagrodą w tym konkursie są bony w wysokości od 1000 do 2000 tys. złotych. Najlepszą uczennicą została Wioletta Sorota z kl. IIa. Drugie miejsce powędrowało do Przemysława Czyrnka z kl. IId, trzecie miejsce zdobyła uczennica klasy IIIb Aleksandra Jarek. Wyjątkowo w tym roku przyznano również wyróżnienia w kwocie 800 zł i 500zł – otrzymali je uczniowie klasy Ib: Karol Przychocki oraz Patryk Kozik.

Pozostałe nagrody:
Za promocję z wyróżnieniem (bon o wartości 150zł)
Za wysoką frekwencję (bon o wartości 50 zł)
Za aktywność społeczną (bon o wartości 50 zł)
Nagrodzeni:
Klaudia Staszak
IIIb
Katarzyna Opach
Fundatorem wszystkich nagród był Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Bardzo dziękujemy.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy ciepłych, bezpiecznych i wspaniałych wakacji!