To jest post jakiś tam

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Młodzieżowej Akademii Filmowej w kinie Sokół.
Młodzieżowa Akademia Filmowa to projekt edukacyjny przygotowany przez doświadczonych filmoznawców. Każdej projekcji  towarzyszy  powiązana z jej tematem prelekcja filmoznawcy i dyskusja po seansie. Chodzi o to, by  młodzi widzowie mogli dowiedzieć się zarówno czegoś o sztuce filmowej, jak i doświadczyć kina w taki sposób, by pobudzało ciekawość świata i pozwalało lepiej oraz głębiej spojrzeć na siebie i innych. Celem projektu jest kształtowanie świadomych, wrażliwych odbiorców, potrafiących krytycznie spojrzeć na odbierane komunikaty audiowizualne. Pokazanie, że kino jak  i inne media przy odpowiednim użytkowaniu mogą stać się prawdziwym „oknem na świat”, być przyczynkiem do poznawania ciekawych postaci i zgłębiania interesujących zagadnień.

Na pierwszy seans filmowy w ramach tego projektu „Przesilenie zimowe” udała się grupa 50 uczniów pod opieką nauczycieli. Film ten zdobył aż pięć nominacji do Oscarów i zarówno przez krytykę, jak i publiczność uznawany jest za jeden z najlepszych filmów roku. Ta słodko-gorzka historia o zupełnie różnych, obcych sobie życiowych rozbitkach, którzy zmuszeni są spędzić ze sobą święta, trafia w czułe miejsca dzięki swej prostocie i szczerości. Chciałoby się, aby seans trwał jeszcze dłużej — tak trudno rozstać się z tymi bohaterami.
Udział w projekcie jest oczywiście dla uczniów gratisowy. Dziękujemy organowi prowadzącemu za wsparcie finansowe.

Podziel się: