To jest post jakiś tam

W dniach 18 i 19 grudnia br. wszyscy zasiedliśmy przy wigilijnych stołach. Każda z klas przygotowała wystój swoich sal. Ławki szkolne, w te dni, zamieniły się w stoły wigilijne a uczniowie zadbali o to, aby nie zabrakło na nich białych obrusów, stroików i migoczących świeczek. Dekoracje oceniała, specjalnie do tego celu powołana komisja konkursowa. Każdy starał się, aby szkoła w te dni wyglądała pięknie.
Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Wszyscy połamali się opłatkiem i zjedli tradycyjne dania: barszcz z uszkami z grzybów, rybę z ziemniaczkami i kapustę – symbol siły i witalności. Był też pyszny sernik. Niektórzy przynieśli swoje wypieki, ciastka, owoce i soki.
Śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o tradycjach Bożego Narodzenia. Te rozmowy były inne niż zazwyczaj, bo i czas jest niezwykły. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te dni były wyjątkowe, serdecznie dziękujemy.
Uczniom, nauczycielom, a przede wszystkim Organowi Prowadzącemu naszej szkoły, który zadbał o pyszne potrawy wigilijne.

Podziel się: