To jest post jakiś tam

Już w najbliższy wtorek, 25 listopada br. w godz. 11.30-12.30 Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły oraz pracowników do udziału w akcji  „Oglądamy Zaćmienie Słońca”. Zakupiliśmy specjalne szkła umożliwiające oglądanie tego najbardziej spektakularnego zjawiska astronomicznego.
Co się wtedy wydarzy?
Księżyc przysłoni na pewien czas fragment tarczy naszej dziennej gwiazdy, dojdzie więc do zaćmienia częściowego. Jeżeli pogoda pozwoli, będzie je można zobaczyć. Pamiętajmy, nie oglądajmy tego zjawiska gołym okiem, koniecznie wykorzystajcie nasze szkła. Zaćmienia występują, gdy Księżyc przechodzi pomiędzy Ziemią a Słońcem i rzuca cień na część naszej planety. W ten sposób pewna ilość światła słonecznego, która dotarłaby do Ziemi, zostaje zablokowana. Zaćmienia Słońca nigdy nie są widoczne na całej Ziemi, ponieważ Księżyc jest od niej znacznie mniejszy. Zjawisko to ilustruje poniższy schemat.

Samorząd Uczniowski

Poniżej fotorelacja z tego jedynego w życiu wydarzenia.

Podziel się: