To jest post jakiś tam

W tym miesiącu realizujemy kolejne hasło” Rodzina jest najważniejsza”. Odpowiedzialną za realizację tego hasła jest p. Jadwiga Sopalska.

Konstytucja RP, Rozdział I, Art. 18 definiuję rodzinę jako: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”. Zachęcamy, najlepiej w gronie rodzinnym, do obejrzenia filmików o rodzinie:

oraz prezentacji https://slideplayer.pl/slide/2679438/ – rodzina źródłem życia szacunku i miłości. Można także posłuchać piosenek o rodzinie.

Rodzina – Ekipa Pełna Życia
Massey & Kubix – Rodzina (Official video)
Piosenka Nierozerwalni – Wydra, Królikowski, Karpiel-Bułecka, Cudzich, Melosik, Gomułkowie i inni

“Rodzina w szkole”- wszystkich uczniów zachęcamy do wykonania i przesłania na adres email: jadwigasopalska@szkolacech.onmicrosoft.com zdjęcia z członkami rodzin (rodzeństwem, kuzynami, ciociami, wujkami itp.) uczącymi się lub będącymi absolwentami naszej szkoły. Zdjęcia należy opisać (imiona, klasy, relacje itp). Galeria zdjęć pojawi się na gazetce i na stronie naszej szkoły. Uczniowie, którzy nie mają “rodziny w szkole” mogą napisać w kilku zdaniach o zwyczajach panujących w swojej rodzinie. Można napisać o tradycjach świątecznych lub o innych rodzinnych uroczystościach.
Drugi temat do wyboru: Napisz, czym jest dla ciebie twoja rodzina? Czy kochasz swoich domowników, czy lubisz z nimi spędzać czas? Co planujesz zachować, a co zmienić w swojej rodzinie.
Trzeci temat: Moja wymarzona rodzina.
Drodzy uczniowie, także w tym miesiącu (26 maja) obchodzimy wyjątkowe święto Dzień Matki. Koniecznie pamiętajcie o życzeniach dla swoich mam.

Podziel się: