To jest post jakiś tam

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Jadwigi Sopalskiej przystępują do akcji „Godzina dla Ziemi”. Przygotowali okolicznościową gazetkę oraz audycję przez szkolny radiowęzeł o charakterze informacyjno-promocyjnym, zachęcając w ten sposób uczniów do aktywnego włączenia się do tej jakże szlachetnej akcji.

Przedsięwzięcie będzie realizowane 23 marca 2024 roku (w sobotę) o godz. 20.30.  Zachęcamy do przyłączenia się i zgaszenia świateł w swoich domach czy mieszkaniach.

„Godzina dla Ziemi WWF” obchodzona jest na całym świecie. W symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę gasną światła w prywatnych domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku w akcji bierze niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. Organizatorzy tegorocznej edycji „Godzina dla Ziemi WWF” w Polsce dedykują akcję polskim rzekom jako ekosystemom, które pilnie potrzebują ochrony. „Przez wieloletnie przekształcenia, zabudowę hydrotechniczną i antropogeniczne zanieczyszczenia (w tym słone wody pokopalniane) w dobrym stanie zostało zaledwie 1,1% polskich rzek” – ostrzegają.

Podziel się: