To jest post jakiś tam

Uczennice Gabriela Malinowska (II a), Paulina Ormanty (II a) i Julia Wójtowicz (I a) wraz z nauczycielką Katarzyną Myrlak udały się 19 marca do Zakopanego, do Nauczycielskiego Ośrodka Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego ZNP gdzie obecnie przebywa grupa uczniów i uczennic z Winnicy, których szkoła została ewakuowana przez obecną sytuację w Ukrainie. Ich rodzice zostali w ojczyźnie i służą pomocą ponieważ są lekarzami, pielegniarkami, żołnierzami itp.

Wyjazd uczennic zorganizowany był w ramach Szkolnego Kola Wolontariatu. Gabrysia, Paulina i Julka uczą się w klasach fryzjerskich i zaproponowały, że będą wykonywać zabiegi fryzjerskie dla uchodźców. W ciągu całego pobytu dziewczyny ostrzygły i uczesały ponad 20 osób! Praca „paliła” się wręcz w rękach.

W szkole była prowadzona zbiórka darów dla uchodzców: środków hiegieny osobistej, artykułów spożywczych, jak również kosmetyków do makijażu, gier planszowych oraz słodyczy. Te ostatnie produkty może i nie są artykułami pierwszej potrzeby, ale miały dać młodzieży namaistkę życia codziennego, jakie prowadzili przed wybuchem wojny.

Serdecznie dziękujemy uczennicom, uczniom i nauczycielom, którzy przynieśli dary do szkoły. Również w naszą zbiórkę zaangażowały się: Salon Kosmetyczny „Kasjopeja” (kosmetyki do makijażu), Salon Fryzjerski „JACQUELINE” – Katarzynie Tarkowskiej, która wraz z uczennicą Aleksandrą Nawrocką zorganizowały zbiórkę wśród klientek salonu oraz osobom prywatnym: Barbarze Myrlak i Annie Sowa (ok. 15 kg cukierków i słodyczy).

Zapraszamy do galerii:

Podziel się: