To jest post jakiś tam

W uroczystość Bożego Ciała czyli  święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ulicami miasta przeszły uroczyste procesje. Właśnie w takiej procesji, która tradycyjnie wyszła z bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu udział wziął poczet sztandarowy naszej szkoły składzie: Wiola Sorota, Zuza Dębińska i Przemek Czyrnek.

Opiekę nad uczniami sprawował p. Bogusław Sobczyk.
Święto Bożego Ciała jest w Polsce obchodzone od XIV w. Jest to jedno z głównych świąt  Kościoła Katolickiego. Po drugiej wojnie światowej święto to było znakiem siły i jedności narodu, władze ateistyczne bowiem niejednokrotnie zakazywały uroczystych procesji do czterech ołtarzy. Dziś to piękne święto, kojarzone z kolorowym dywanem kwiatów, sypanych pod stopy kapłana niosącego Hostię, jest ważne dla każdego katolika, dla naszych uczniów także.

Podziel się: