26 maja tradycyjnie obchodzony jest w Polsce Dzień Matki. To wyjątkowe święto. Właśnie w tym dniu, wszystkie dzieci okazują wdzięczność swoim mamom za ich codzienny trud.
To mama jest z nami od samego początku. Dba o nas, doradza, wspiera we wszystkich naszych działaniach. W podziękowaniu za ciężką pracę wszystkich mam, włożoną w nasze wychowanie, w dniu ich święta, okażmy wdzięczność w szczególny, a zarazem najprostszy, sposób.

W naszej szkole zorganizowaliśmy akcję „Kwiatek dla mamy”, w ramach której uczniowie mieli możliwość nabyć, na terenie placówki, prezent dla swoich mam w postaci kwiatu doniczkowego. Wszystkie upominki bardzo szybko zostały zakupione przez uczniów. Mamy czeka zatem dzisiaj , piękna i pachnącą niespodzianka.