To jest post jakiś tam

Święta majowe to szczególnie ważne dni dla Polski i Polaków ze względu na historię oraz tradycję, które każdy rodak powinien znać! Początek maja to okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości:

1 maja – Międzynarodowe Święto Pracy
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

8 maja – Narodowy Dzień Zwycięstwa

Pielęgnując tradycje narodowe przygotowaliśmy kilka prezentacji do samodzielnej analizy. Taka pigułka historii Narodu Polskiego przypomina nam o czasach utraconej potęgi i chwały, o trudnych i smutnych latach zaborów, o odrodzeniu się Państwa Polskiego i ponownej utracie niepodległości. Uczy nas Polaków pokory i przypomina zarazem jak wiele zawdzięczamy minionym pokoleniom, o których powinniśmy pamiętać i którym powinniśmy dziękować za to, że żyjemy w wolnym kraju.

Pamiętajcie o wywieszeniu flagi na swoim domu.

Zapraszamy do obejrzenia:

Flaga Kacpra Kosińskiego – brawo.

Podziel się: