To jest post jakiś tam

Dzisiaj, 28 lutego br. grupa 60-ciu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli obejrzała w kinie Sokół film „Marzec” w ramach projektu Kino Szkoła.
Opis filmu. Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, które wystawiane były w Teatrze Narodowym przez Kazimierza Dejmka. Wśród protestującej młodzieży są także Hania (Vanessa Aleksander) i Janek (Ignacy Liss). Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie.

reżyseria Krzysztof Lang
scenariusz Andrzej Gołda
gatunek Melodramat
produkcja Polska
premiera 25 marca 2022 (Światowa i polska premiera kinowa)
nagrody Film dostał 1 nagrodę i 5 nominacji
Podziel się: