To jest post jakiś tam

Dnia 23 kwietnia br. już po raz kolejny, w ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej organizowanej przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie filmu dokumentalnego „Lombard”. Film Łukasza Kowalskiego, zdobył wiele nagród w Polsce i za granicą, dotyka ważnych tematów biedy i wykluczenia, ale i solidarności międzyludzkiej. Reżyser opowiada o tym wszystkim językiem nie pozbawionym humoru, a bohaterów jego historii nie da się nie polubić. Nie możemy też przejść obojętnie obok problemów ukazanych w filmie. Ale przecież taki cel przyświeca Młodzieżowej Akademii Filmowej.

Jak czytamy na stronie nowosądeckiego Sokoła:
„Program MAF-u wpisuje się w szeroko rozumiany rozwój kulturalny młodego widza poprzez umieszczenie prezentowanych filmów w szerszym kontekście związanym z innymi mediami i dziedzinami sztuki. Celem projektu jest kształtowanie świadomych, wrażliwych odbiorców, potrafiącym krytycznie spojrzeć na odbierane komunikaty audiowizualne.”

Udział w projekcie jest dla uczniów naszej szkoły bezpłatny, w każdej projekcji uczestniczy 50 uczniów. Dziękujemy organowi prowadzącemu wsparcie finansowe.

Podziel się: