To jest post jakiś tam

Już w najbliższy czwartek obchodzimy Jubileusz 30-lecia powstania naszej szkoły. 1 września 1993r. z inicjatywy Sądeckiego Cechu powstała, jako jedna z pierwszych w Polsce Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Sączu. 15 lat później, 25 listopada 2008r. szkoła przyjęła imię Świętego Józefa, tego wyjątkowego rzemieślnika. Nasz patron, wzór pracowitości i pokory stanowi dla nas wzór do naśladowania i w sposób szczególny towarzyszy nam w codziennej pracy i  nauce. W tym samym dniu szkoła otrzymała także sztandar ufundowany przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, który po reformie edukacji został uaktualniony i zawsze jest z nami podczas ważnych szkolnych czy też pozaszkolnych uroczystości. Powstanie szkoły, nadanie imienia, sztandar, okazja do świętowania jest wyjątkowa. Obchody rozpoczynamy o godz. 11.00  Mszą Świętą w Kaplicy przy Starym Cmentarzu. Część oficjalna odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. W programie:

  1. wprowadzenie pocztów sztandarowych, hymn państwowy,
  2. powitanie gości,
  3. wystąpienie dyrektora szkoły,
  4. wręczenie odznaczeń,
  5. ślubowanie i pasowanie uczniów klas I,
  6. 30-lat szkoły-okolicznościowa prezentacja,
  7. część artystyczna w wykonaniu uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ukazującej historię naszej szkoły i jej dorobek.

Podziel się: