To jest post jakiś tam

Dzisiaj kolędnicy z naszej szkoły wyruszyli, aby ogłosić wszystkim Radosną Nowinę. Po przerwie, którą wymusiła na nas pandemia, nareszcie udało się nam wrócić do tej pięknej tradycji kolędowania, tego radosnego spotkania zwiastującego Boże Narodzenie.  

Przyszliśmy dzisiaj do Was z maleńką Dzieciną. 

Z gwiazdą, turoniem, z radosną nowiną. 

Chrystus się narodził, ludzi oswobodził. 

Hej kolęda, kolęda! 

Tak właśnie zaśpiewali, przekazując serdeczne życzenia, nasi kolędnicy. Życzenia złożyli między innymi: 

• Cechowi Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, 
• Pracownikom Ratusza Miasta Nowego Sącza, 
• Staroście Powiatu Nowosądeckiego, 
• Dyrektorowi Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu,
• Pracownikom Wydziału Edukacji i Wychowania Miasta Nowego Sącza, 
• Pracownikom Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu,
• Właścicielom restauracji „Pod wierzbą”. 

Mamy nadzieję, że te odwiedziny i krótkie przedstawienie, umiliły ten czas oczekiwania na Narodzenie Bożej Dzieciny. Nasi uczniowie włożyli dużo pracy w to, aby tak właśnie się stało. Zadbali o stroje, uczyli się śpiewu, aby móc sprawdzić się w nowej roli aktorskiej.  

W rolę Maryi wcieliła się Patrycja Gargula z kl. I a, Wiktoria Krupa z Ic i Michał Turek z IId,  poniosła Gwiazdę, Julia Olszowska z Ia była królem, a Julia Bodziony i Agnieszka Słowik z Id włożyły strój Anioła, a Pastuszkiem został Mateusz Ziobrowski z Id.  Na akordeonie zagrał Łukasz Kubisz z II c, a przygrywała mu na skrzypcach Ola Ziobrowska z I a.  

Młodych kolędników poprowadzili opiekunowie: Pan dyrektor Józef Klimek, Pan Radosław Babiarski i Pani psycholog Maria Kowalczyk.   Występ kolędników przygotowały Pani pedagog Joanna Mąka i Pani Małgorzata Gołaszewska.

Podziel się: