To jest post jakiś tam

Dzisiaj 12 maj br. Pani mgr Anna Grzegorzek wraz z grupą słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. J. Wolskiej w Nowym Sączu przeprowadzili dla uczniów naszej szkoły szkolenie z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej.
Pierwsza pomoc przedmedyczna definiowana jest jako ogół czynności skierowanych celem ratowania życia do poszkodowanego w stanie zagrożenia zdrowia do czasu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych. Czynności te podejmowane są przez znajdujące się w miejscu zdarzenia osoby. Każdy z nas może przecież znaleźć się w takiej sytuacji. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać podstawową wiedzę i umiejętności jak ratować życie i zdrowie poszkodowanego. To szkolenie pokazało, że wielu uczniów naszej szkoły już posiada taką wiedzę. Jednak dla zdecydowanej większości była to doskonała okazja aby doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie.
Serdecznie dziękujemy panu Dyrektorowi Kazimierzowi Chamioło, pani Annie Grzegorzek oraz słuchaczom Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. J. Wolskiej w Nowym Sączu za zorganizowanie tego szkolenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Podziel się: