To jest post jakiś tam

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w akademii z okazji święta Patrona naszej szkoły – św. Józefa. Zaproszenie na tą uroczystość przyjęli również członkowie Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Uczniowie szkoły wraz z polonistką, panią Eweliną Skowron-Ściurką przygotowali inscenizację ukazującą niektóre z zawodów, w których kształcą się młodzi adepci rzemiosła. Sceny te przeplatane były utworami muzycznymi, skomponowanymi specjalnie na tą okazję. Po występie młodzieży odbyła się premiera filmu przedstawiającego historię szkoły, działalność Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu oraz Izby Rzemiosła. Natomiast w drugiej części filmu aktorami stali się nasi uczniowie w czasie pracy, podczas codziennych obowiązków w zakładach rzemieślniczych. Jak przystało na święto wszyscy uczniowie otrzymali pyszne pączki ufundowane przez nasz organ prowadzący. Serdecznie dziękujemy szanownym gościom za przybycie, pani Ewelinie za zorganizowanie akademii, twórcom filmu za realizację tego pomysłu, uczniom występującym w akademii oraz w filmie i wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu.

Podziel się: