To jest post jakiś tam

Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w Rzemieślniczej Branżowej Szkole I Stopnia im. św. Józefa Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Sączu. Jak co roku wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (na Starym Cmentarzu), w której wzięła udział cała społeczność szkolna wraz z oficjalnym pocztem sztandarowym.

Oficjalny apel i wręczenie wyróżnień

Dalsza część uroczystości odbyła się w ogrodzie szkolnym. Dyrektor szkoły, pan Józef Klimek, poprowadził oficjalny apel, podczas którego wręczono uczniom dyplomy oraz karty podarunkowe o wartości od 50 do 200 zł za wybitne osiągnięcia i pracę na rzecz szkoły, wysoką frekwencję. Listy gratulacyjne otrzymali pracodawcy i rodzice.

Ważnym punktem programu było pożegnanie klas trzecich. Absolwenci zaprezentowali krótką część artystyczną, będącą wyrazem wdzięczności dla dyrekcji, grona pedagogicznego oraz przedstawicieli organu prowadzącego za lata wsparcia i edukacji. Akademię przygotowała Pani Joanna Mąka.

Ponadto podczas tego uroczystego spotkania Szkolna Brygada DeWolta zaprezentowała swoje umiejętności w emocjonującym pokazie praktycznym. Uczestnicy pracowali z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi marki DeWolt, wykonując zadania wymagające precyzji, szybkości i doskonałej współpracy. Każdy zespół miał do wykonania cztery zadania. Choć pokaz trwał zaledwie pięć minut, dostarczył zarówno młodym brygadzistom, jak i publiczności wielu emocji. Uczniowie pokazali, że potrafią sprawnie posługiwać się narzędziami, pracować pod presją czasu i skutecznie współdziałać w zespole. Na zakończenie wydarzenia wszyscy członkowie Szkolnej Brygady DeWolta otrzymali od przedstawiciela Akademii DeWalt firmowe plecaki, które były miłym upominkiem i wyróżnieniem za ich zaangażowanie oraz aktywny udział w programie. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem zgromadzonych gości i był doskonałą okazją do zaprezentowania praktycznych umiejętności uczniów zdobywanych podczas nauki zawodu.

Stypendia i tytuł Najlepszego Ucznia

Podczas apelu nagrodzono także trud i codzienne zaangażowanie młodzieży w życie placówki:

  • Stypendia naukowe: Trafiły do uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce.
  • Konkurs na Najlepszego Ucznia Szkoły: Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest na podstawie całorocznej pracy, z uwzględnieniem ocen, zachowania oraz aktywności społecznej.
  • Laureat: Zwycięzcą tegorocznej edycji została Karolina Herduś z klasy IIIb.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez nasz organ prowadzący.

Wszystkim uczniom i absolwentom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy bezpiecznych oraz udanych wakacji!

A oto lista wszystkich nagrodzonych:

Podziel się: