To jest post jakiś tam


21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na dworze jest szaro, buro i ponuro, a wokół nas wszyscy są dla siebie mili, życzliwi i uśmiechnięci. Takie przynajmniej jest założenie i przesłanie święta. Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się w 1973 roku pod nazwą World Hello Day w Stanach Zjednoczonych i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „Hello” do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.

Jak powinniśmy obchodzić ten dzień? 
Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką. Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. 

Co charakteryzuje człowieka życzliwego? 
Słownikowa definicja informuje, że to osoba nastawiona przychylnie, przyjaźnie, dobra i serdeczna. 

Co składa się na życzliwość? 
Wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję za to że jesteś…”, „Wszystkiego dobrego…” czy „Miłego dnia,” – to proste, znane wszystkim zwroty, dzięki którym możemy mieć pewność, że wywołają radość i uśmiech u innych. 

Zapoznaj się z galerią. Prezentowane myśli zastosuj w życiu.

Podziel się: