To jest post jakiś tam

25 listopada 2008 r. nasza szkoła przyjęła imię Świętego Józefa – patrona pracy i rzemiosła. Od tego czasu  nasza praca wychowawcza ukierunkowana jest wokół patrona. Promujemy szacunek do drugiego człowieka i do pracy. Posiadamy również własny sztandar, który w minionym roku został uaktualniony. Na temat sztandaru możesz poczytać pod tym linkiem: http://www.szkolacechnowysacz.pl/uaktualnilismy-sztandar-naszej-szkoly/
Dlaczego o tym przypominamy?
Otóż dlatego, że 8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił, że rok 2021 będzie rokiem Świętego Józefa dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. W specjalnym  liście apostolskim opublikowanym z tej okazji, papież Franciszek określił św. Józefa m.in. tytułami „ukochany ojciec; ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi”, nawiązując do dekretu bł. Piusa IX ogłaszającego św. Józefa patronem Kościoła powszechnego.
Społeczność naszej szkoły, z szacunku dla naszego wspaniałego patrona  włączy się w obchody tej rocznicy. Niebawem zapoznamy Was z szczegółowym harmonogramem działań.


Józef Klimek-dyrektor szkoły

Podziel się: